Доброго ранку! Починається чудовий день: світить сонце, співають птахи, ми насолоджуємося весняним буянням кольорів і ароматів квітучої природи. Дні довшають, а сонячне світло яскравішає. Усе навколо радує око і надихає на нові звершення! Проте, раптом, налітає крижаний вітер, небо затягує хмарами і зривається холодний, неприємний дощ  :(

Часто до полудня ми встигаємо побачити усі чотири пори року :( За цей час весна нас і радує, і дивує, і доводить до розпачу ... Нічого не поробиш, весняна погода змінюється швидше, аніж настрій примхливої ​​жінки ;)

Як раптова і швидка зміна погоди може вплинути на наше здоров'я?

Кожна доросла людина хоча б раз у житті, відчувала на собі явища метеолабільністі. Здавна відомо, що зміна зовнішніх проявів погоди (сонце – дощ, вітер – безвітря, коливання темперартур) веде за собою серйозні зміни атмосферного тиску. В свою чергу людина має добре налаштовані пристосувальні механізми у противагу погодним змінам. Барорецептори, розташовані навколо судин, чутливо реагують на зміни зовнішнього, атмосферного, тиску і активно сигналізують про це нервовій системі, яка в свою чергу, сприймає ці сигнали, як стрес і вживає відповідних заходів. Вся система добре працює, поки стресовий сигнал від барорецепторів не співпаде з фоновим стресовим станом організму. І тоді, стрес (від зміни тиску в атмосфері) + стрес (від життєвої ситуації) можуть спровокувати раптові підвищення артеріального тиску, головний біль, запаморочення і т.д.. Ось така сумна арифметика ...

Особливо небезпечними є такі стани для людей з артеріальною гіпертензією. І як лікар, я можу дати пораду: коли ви чуєте прогноз погоди зі зміною атмосферного фронту, приділіть собі трохи більше уваги: ​​вимірюйте свій артеріальний тиск кілька разів на день, додайте вправи на розслаблення, намагайтеся раніше лягати спати (21.00-22.00) і попросіть близьких ставиться до Вас максимально дбайливо. Увечері, напередодні, можна випити Магнезіум фосфорікум Сіль Шюсслера №7, яка допоможе впоратися зі спазмом та болем, а вранці - Каліум фосфорікум Сіль Шюсслера №5 для рівного і спокійного емоційного стану.

Та все ж, яка причина: пора року чи стан організму?

Люди, схильні до головного болю, відзначають, що навесні напади частішають, можуть бути запаморочення. Також часто вони почуваються стомленими, знесиленими і промені лагідного весняного сонця, викликають у них смуток і роздратування, замість ранкової бадьорості. У чому ж причина? Весняний авітаміноз? Наслідки зимових застуд? Може, недостатня освітленість через короткий день взимку? На жаль, до сьогодні єдиної думки немає ...

Але точно відомо - сукупність таких симптомів призводить до вкрай неприємних наслідків у вигляді перманентної втоми, відсутності мотивації, головного болю різної інтенсивності, зниженого емоційного фону і таких людей багато! Цей стан суттєво знижує якість життя, заважає виконувати повсякденні справи і радіти маленьким дрібницям. Не допомагає навіть відпочинок і хоббі ... Просто немає сил і бажання :(. Це ще не хвороба, але жити з цим неприємно.

Причина в природі? Рішення знайдемо теж в природі!

Приємна новина в тому, що сама природа вказує нам просте рішення!

  1. Перший крок - це урізноманітнити наше меню, додавши більше зелених листових овочів, таких як кропива, щавель, шпинат. Весна - їхній час. Вони надзвичайно багаті вітамінами, залізом і іншими поживними речовинами, цінними для нашого організму. Це привід вживати їх часто і у великих кількостях.
  1. Наступний крок - бувати на сонці достатньо часу, щоб «увімкнути роботу» нашого натуральниого вітаміну D і природний годинниковий механізм біоритмів. Якщо погода дозволяє, вельми корисно отримувати сонячні ванни мінімум 30 хвилин надворі, це також дозволить відволікти увагу від зовнішніх подразників (гаджети, новини, прогнози, смертність) і звернути увагу на кращих цілителів: сонце, повітря і вода - наші найкращі друзі (вода у вигляді природної вологості повітря). В умовах карантину це може бути відкритий балкон або відкрите вікно.
  1. Щоб підняти рівень внутрішньої енергії, необхідно покращити якість сну. У цьому випадку може допомогти нова звичка - давати організму час для відпочинку: лягати спати «по будильнику», тобто в один і той самий час, бажано близько 21.00-22.00, щоб встигали продукуватися мелатонін (гормон спокою і краси) і соматотропін (гормон молодості). Також додайте Магнезіум фосфорікум Сіль Шюсслера №7, що допоможе розслабити напружені та спазмовані м’язи.
  1. Незалежно від рівня нашого знесилля і втоми, ми обов’язково повинні доєднати до щоденного життя деякі види фізичної активності. Але ж як це зробити без енергії? Обирайте той вид фізичних вправ, що не виснажує, а заряджає. Для когось - це йога, пілатес, для інших - це планка, ізометричне навантаження або дихальна гімнастика. Лише півгодини улюблених рухів, і кровообіг поліпшується, судини «активізуються» і барорецептори вже не сигналізують про стрес від стрибків атмосферного тиску, а підтримують кровообіг відповідно до фізичного навантаження. Подаруйте собі півгодини задоволення від фізичних вправ, позбудьтеся накопиченого стресу та підвищить загальний тонус організму

І, звичайно ж, природа нам подарувала ще один засіб допомоги від весняної втоми, головного болю і метеозалежності!

  1. Це Солі Шюсслера ДХУ. Так, Магнезіум фосфорікум Сіль Шюсслера №7 - наш надійний партнер в боротьбі з головним болем і спазмом судин, а Каліум фосфорікум Сіль Шюсслера №5 - надійний помічник у створенні позитивного емоційного фону, енергійності і життєвого тонусу. Приймати відповідно до інструкції.
к у п и т и